Haber

Kur’an kursu öğrencileri Filistin’e yardım etti

Kur’an kursu öğrencileri kumbaralarındaki paraları Filistin’e bağışladı

BİTLİS – Bitlis merkezdeki Hüsrevpaşa Kur’an Kursu’ndaki minik öğrenciler kumbaralarda biriktirdikleri paraları Filistin’e bağışladı.

Yaklaşık 52 öğrenci, Kur’an kursu görevlileriyle birlikte ellerinde Türk ve Filistin bayraklarıyla Bitlis İl Müftülüğü’ne gelerek para kutularını İl Müftüsü M. Feysal Geylani’ye teslim etti. Toplanan yaklaşık 27 bin lira, İsrail saldırısına maruz kalan Filistinli çocuklara ulaştırılmak üzere yetkililere verildi.

Kur’an kursu yöneticilerini ve çocukları duyarlılıklarından dolayı tebrik eden Müftü Geylani, “Bu günlerde birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım. Kudüs ve Gazze, Yahudi zulmüne karşı 20 gündür Yahudi işgali altında. Oradaki Müslüman kardeşlerimiz bunun için mücadele ediyor.” Yüce Allah onları tuzağa düşürmüştür.” ve muzaffer olsun. Aslında İslam alemi olarak birlik olup kenetlenmemiz gerekiyor. Bugün birlik ve beraberliğin günüdür. Allah öğrencilerimizden razı olsun. İlimizdeki Kur’an kursu öğrencilerimizin tamamı gelip bu yardımları bizlere ulaştırdılar. İnşallah bu yardımları bir an önce Filistin’e ulaştırmaya çalışacağız. “Gazze’yi kurtarmak için en güzel şekilde mücadele ediyorlar. İnşallah bu mücadelenin sonucunda Cenab-ı Hak hepimize özgürce dua etmeyi ve Kuran-ı Kerim okumayı gösterir.” Mescid-i Aksa’da ezan okundu” dedi.

haberbaklan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu