Haber

Yollarda Yavaş Gitmek ve Trafik İşaretlerine Uymak Lazım

Otoyolların üretim, bakım ve onarım çalışmalarının yapıldığı kısımlarında yavaş gitmek, trafik işaret ve işaretlerini takip etmek gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğü’nün yol durum bültenine göre İzmir Etraf Otoyolu Cengizhan-Onur kavşakları 3-4’te yer alıyor. Kilometrelerce Yamanlar viyadüğünde genleşme derzi onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle Bornova-Karşıyaka istikametindeki otoyolun sağ şeridi trafiğe kapatılarak sürücüler diğer şeride yönlendiriliyor.

Ankara-Niğde Karayolu Kırşehir bağlantı yolu 19-20. Kırşehir istikametindeki sol şerit 5. kilometredeki bakım onarım çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatılırken, diğer şeritlerden denetimli olarak ulaşım devam ediyor.

TAG Otoyolu Düziçi-Bahçe kavşağında üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle şerit aktarımı yapılmakta olup, ulaşım çift yönlü olarak Adana istikametinden kontrollü olarak gerçekleştirilmektedir.

Gaziantep-Şanlıurfa Karayolunun Şanlıurfa istikameti 15-19’dur. Üst yapı onarım çalışmaları nedeniyle yolun bir kısmından denetimli olarak ulaşım sağlanmaktadır.

Kurtun-Torul yolu, 16-47. kilometrelerde yapılan yokuş temizleme çalışması nedeniyle kısa süreliğine trafiğe kapatıldı. Sözcük kısmında tek şeritten ulaşıma izin veriliyor.

Ankara-Aksaray yolunun Aksaray şehir geçişinde üst geçitte yapılan ortak çalışmalar nedeniyle Ankara-Adana yönü trafiğe kapatılırken, toplayıcı yoldan ulaşım devam ediyor.

Samsun-Ordu yolu 0-6. Üst yapı yenileme çalışmaları nedeniyle denetim altında tek şeritten ulaşım sağlanmaktadır.

Kangal-Gürün devlet yolu 5-10, İnebolu-Küre-Kastamonu yolu 27-33. kilometre asfalt sathi kaplama işleri, Iğdır-Aralık-Dilucu Hudut Kapısı yolu 73-78. kilometre, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretlerini dikkatle izlemesi ve uyması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu