Haber

Abdullah Avcı’dan veda ziyareti

Trabzonspor ile 38 yıl aradan sonra 2 Süper Kupa ve 1 lig zaferi kazanan Abdullah Avcı, istikrarsız sonuçların ardından görevinden istifa etti.

Bordo-mavili kulüpte dün yönetim kurulu, takım ve kadrosuyla vedalaşan Teknik Direktör Abdullah Avcı, TSYD Trabzon Şubesine veda ziyaretinde bulundu.

“Uzun zamandır beklenen şampiyonluğu yakaladık”

Avcı, geçtiğimiz dönemde kırılan rekorlarda taraftarın, yönetimin, işçilerin, gazetecilerin ve herkesin emeği olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Yabancılara şarkı söylerken ‘beraber’ diyoruz. Beraber kazanıyoruz, beraber kaybediyoruz. Enerjisi yüksek bir şehre geldim. Bu yüksek enerjiyi bana ve takıma çok iyi yansıttılar. Karşılığında uzun yıllar aldık. Beklenen şampiyonluk.”

“Güzel duygular yaşadık”

Şampiyonluğun ardından TSYD Trabzon Şubesine geldiğini hatırlatan Avcı, şunları söyledi:

“Çok güzel duygularımız vardı. Şunu söyleyeyim Trabzon’a ve Trabzonspor’a geldiklerinde ‘Böyle bir hikaye yazacaksın, böyle bir senaryo yazacaksın’ deseler kimse ‘Bu olur’ demezdi. Allah’a şükür herkes iyi niyetli. Bana şu ya da bu yerde fırsatlar veriyor. Bu kadar geniş bir toplulukta örtüşmesi benim için çok sevindirici. Kendimi hissettiğim büyük bir toplulukta bunları yaşamaktan memnunum. Hayatımı ve varlığımı yeniden yaşamak ve karşılıklı çok hoş duygular yaşamak. Trabzon’da muhtemelen ilk kez böyle bir ayrılık yaşanıyor. Gidişlerin böyle olması çok güzel bir örnek. Katkısı olan herkese teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca teşekkür ederim.”

Avcı, Trabzon basınıyla ilgili şunları söyledi:

“Amacım böyle bir kulübün tarihinde ve müzesinde yer almaktı”

Abdullah Avcı, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

“Aslında biraz dengelemeye çalıştım. Zaman zaman dengelediğimizi düşünüyorum. Bu kulüp enerjisi yüksek büyük bir şehir. Büyük bir potansiyeli var. Amacım İstanbul’un tarihi ve müzesinde yer almaktı. Böyle bir kulüp.Orada o şapkayla kalıp onu kaybetmemekti.Bütün derdim buydu.Ona minnettarım.”

Bundan sonra ne yapılacağı sorusuna Abdullan Avcı, bir süre dinleneceğini söyledi. TSYD Trabzon Şube Başkanı Selçuk Kılıç, şampiyonanın simgesi haline gelen ve çerçevelenen kasketi Avcı’ya takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu